رطوبت ساز التراسونیک


دستگاه رطوبت ساز التراسونیک با نام های دیگری از قبیل دستگاه مه ساز و بخور سرد نیز شناخته می شود.

این دستگاه برای تولید بخار آب از امواج فراصوت و یا همان التراسونیک استفاده می کند. با استفاده از امواج التراسونیک قطرات آب به ذرات بسیار ریزی شکسته شده و این جداسازی به حدی است که آب تبدیل به گاز و یا همان بخار آب خواهد شد. رطوبت ساز التراسونیک در واقع دارای یک مولد می باشد که انرژی الکتریکی را به امواج ماوراء صوتی تبدیل می کند. این امواج با استفاده از قطعه ای به نام پیزو الکتریک به آب داخل مخزن اعمال شده و بخار آب تولید می کند.

رطوبت ساز التراسونیک چگونه کار می‌کند؟
رطوبت ساز اولتراسونیک وسیله‌ای است که به افزایش رطوبت در هوا کمک می‌کند و این کار را با استفاده از یک دیافراگم فلزی یا سرامیکی انجام می‌دهد. این دیافراگرام با فرکانس‌های صوتی بالا در داخل یک مخزن آب می‌لرزد.
با ارتعاش دیافراگم، قطرات آب به‌صورت بسیار ریز تولید می‌شود و یک پنکه این قطرات را به فضای شما می‌رساند. قطرات آب خارج شده به سرعت تبخیر می‌شوند و رطوبت هوا را افزایش دهند.
رطوبت ساز التراسونیک در اندازه ها و ظرفیت های مختلفی برای فضا های گوناگون ساخته می شود. روش های مختلفی برای تولید بخار وجود دارد . در مدل هایی که از حرارت برای تولید بخار استفاده می شود ،
مصرف انرژی بالا بوده و بالا رفتن دما در فضا برای اعضای خانواده زیاد خوشایند نخواهد بود.
ولی در رطوبت ساز التراسونیک مصرف انرژی بسیار پایین بوده و بخار سرد برای محیط ایجاد می گردد.
مصرف انرژی این دستگاه نصف رطوبت ساز های مکانیکی می باشد.
از طرف دیگر این دستگاه کاملا بی صدا کار کرده و در منزل به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

کاربرد رطوبت ساز التراسونیک

در فرایند کاشت قارچ خوراکی، گل، سبزیجات و گیاهان گرمسیری در مقیاس، درجه حرارت بالا و رطوبت کم، استفاده می شود، همچنین برایا رشد آهسته. به خصوص برای قارچ خوراکی، رطوبت مورد نیاز برای هر گونه ودر هر مرحله از رشد و هر منطقه یکسان نیست. رطوبت ساز التراسونیک به عنوان بهترین راه حل برای تنظیم دما و رطوبت برای رشد سالم گیاهان دیده می شود

کاربرد رطوبت ساز التراسونیک در صنایع غذایی
به طور کلی، هنگامی که رطوبت محیط زیر 35٪ باشد، محتوای آب در مواد غذایی به تدریج از بین می رود و این امر باعث می شود که مواد غذایی بدتر شود. بنابراین حفظ رطوبت مناسب در اتاق بسیار مهم است تا مواد غذایی تازه نگه داشته شود.

رطوبت سازهای آلتراسونیک برای چاپ و بسته بندی صنعت استفاده می شود
ماشین آلات چاپ و بسته بندی حرارت زیادی را در عملیات تولید می کنند و در جریان تشکیل پلاستیک، هوا حتی با بوی تند و تیز پر می شود. همه اینها به سلامت اپراتورها مضر است. استفاده از مرطوب کننده ها برای پاک کردن بو، تنظیم دما و رطوبت در کارگاه ضروری است. علاوه بر این، افزایش رطوبت می تواند به طور موثر از آسیب الکتریکی استاتیک جلوگیری کند.

رطوبت سازهای التراسونیک برای صنعت پرورش گیاه استفاده می شود
علاوه بر کنترل دما و رطوبت، مرطوب کننده دارای ویژگی ضد عفونی خود برای بهبود کیفیت هوا برای مزرعه پرورش است، می تواند بر اساس نیاز به شبیه سازی شبیه سازی محیط طبیعی در روند پرورش باشد.

رطوبت سازهای آلتراسونیک برای صنایع نساجی استفاده می شود
وقتی فصل خشک می آید، رطوبت نسبی در کارگاه نساجی کم است، به طوری که بسیاری از مشکلات اجتناب ناپذیر مانند الکتریکی استاتیک، انواع گرد و غبار و رطوبت در طول تولید وجود دارد. روش رطوبت ساز التراسونیک می تواند به طور موثر موادشناور در هوا را کاهش دهد و همچنین از تاثیر نامطلوب الکتریسیته ساکن بر کیفیت نساجی جلوگیری کند.

رطوبت ساز التراسونیک دستگاه جوجه کشی

در دستگاه های جوجه کشی به دلیل اینکه داخل محفظه تخم ها فضایی گرم و خشک می باشد ، از دستگاه بخور برای ایجاد رطوبت در داخل آن استفاده می شود. روش های مختلفی برای تولید بخار برای این دستگاه وجود دارد.

ولی جدیدا به دلایل زیادی از رطوبت ساز التراسونیک دستگاه جوجه کشی برای تولید رطوبت در جوجه کشی استفاده می گردد. در داخل دستگاه جوجه کشی یک لوله بخار وجود دارد. بعد از روشن کردن رطوبت ساز التراسونیک با روش بیان شده در ابتدای متن لوله بخار را به دهانه دستگاه وصل کنید. بخار تولید شده به داخل دستگله هدایت خواهد شد.

بهتر است میزان رطوبت تولید شده روی کمتر از متوسط قرار دهید. زیرا اگر کارکرد دستگاه خوب باشد ، بخار تولید شده برای دستگاه کافی خواهد بود. در روش های دیگر تولید بخار ، از المت های گرمایی برای تولید بخار آب استفاده می شود و این خود عامل افزایش مصرف انرژی است. ( حمام التراسونیک ) ولی دستگاه رطوبت ساز التراسونیک دستگاه جوجه کشی  مصرف انرژی بسیار پایینی دارد.

مه سازهای التراسونیک برای صنعت معدن استفاده می شود
در برخی از شرکت های مرتبط با ساخت و ساز، انرژی حرارتی، زغال سنگ، معدن و غیره، در طول فرایند حمل و نقل و ذخیره سازی، ذرات گرد و غبار زیادی در هوا تولید می شود. مقدار زیادی از آلودگی هوا تأثیر مستقیم بر سلامت مردم دارد. رطوبت دهنده ها می توانند به طور موثر گرد و غبار، برق استاتیک و بو را از بین ببرند. علاوه بر این، در مقایسه با روش سنتی آبیاری، رطوبت اولتراسونیک دارای راندمان بالاتر در مصرف آب کم است.
رطوبت سازهای آلتراسونیک برای صنعت الکترونیک استفاده می شود
برق ایستا برای محصولات الکترونیکی بسیار مضر است، بنابراین کارخانه الکترونیک نیاز به کنترل دقیق برای اطمینان از درجه حرارت مناسب و رطوبت دارد. تکنولوژی التراسونیک می تواند برای رطوبت هوا در محل کار استفاده شود تا هدایت الکتریکی هوا را بهبود بخشد تا از تولید الکتریسیته ساکن جلوگیری شود.

قیمت رطوبت ساز التراسونیک

رطوبت ساز التراسونیک در مدل ها و اندازه های مختلفی وجود دارد. قیمت رطوبت ساز التراسونیک در درجه اول به مدل دستگاه و میزان بخاری که می تواند تولید کند ، بستگی دارد. هر چه قدرت دستگاه ، توان ، محیط تحت پوشش ، کیفیت و … بیشتر باشد ، قیمت دستگاه افزایش خواهد یافت.

لازم به ذکر است ارائه نمایندگی و فروش تمامی محصولات سهند هواساز در سراسر کشور امکان پذیراست.

لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید در شهرستانها و سایر کشورها تماس حاصل نمایید:
تلفن واحد فروش و امور مشتریان:
56543512 _ 56545923 _ 56545904 (021)
مدیریت (فاتحی): 09122586618

 

سبد خرید