رطوبت ساز صنعتی

رطوبت ساز صنعتی یکی از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای بعضی از سالن های صنعتی از جمله، سالن پرورش قارچ، گلخانه ها، سالن مرغداری و … می باشد. که در بازار، انواع زیادی از آن وجود دارد. در صورتی که شما هم قصد راه اندازی یک سالن صنعتی را دارید. پس باید به فکر خرید رطوبت ساز بروید. بسته به نوع فعالیت و حوزه کسب و کاری خود باید بهترین و مناسب ترین را انتخاب و خریداری کنید.
رطوبت سازهای صنعتی عموماً با ظرفیت بالا و با قابلیت تنظیم رطوبت هوا برای ایجاد شرایط مناسب در فضاهای صنعتی با اندازه و فضای متفاوت عرضه می‌شوند. همچنین، برخی از دستگاه‌های رطوبت‌ساز صنعتی قابلیت کنترل رطوبت هوا و دمای آن را دارند.

مزیت های دستگاه رطوبت ساز صنعتی چیست؟
  • با استفاده از این دستگاه می توان به راحتی محیط را خنک و یا گرم کرد.
  • رطوبت مورد نیاز برای یک محیط خشک تامین می کنند.
  • کاملا بی صدا، بدون لرزش و ضد زنگ هستند.
  • با استفاده از این دستگاه صنعتی می توان هوای تصفیه ای شده ای برای محیط ایجاد کرد.
  • می توان در صنایع مختلفی از جمله، دستگاه ایرواشر، چیلر و هواساز و … استفاده کرد.
کاربرد دستگاه 

کار اصلی دستگاه های رطوبت ساز، تولید رطوبت و مه، با کیفیت های مختلف می باشد و همچنین به روش های متفاوت می باشد. که بر این اساس کاربردهای متفاوتی در صنایع مختلف دارند. به طور مثال دستگاه مه پاش برای ایجاد رطوبت و هوای مطلوب در سالن های کشت و پرورش قارچ، گلخانه، سردخانه، سالن مرغداری، سالن دامداری ،انواع انکوباتور و آزمایشگاه و کارخانه های چای و نساجی و البته انواع چاپخانه ها، صنایع بتن ، آزمایشگاه های بتن، صنایع خودرو، سالن رنگ آمیزی خودرو، سالن تولید سیگار، انبار توتون و تنباکو و … کاربرد دارد.

انواع دستگاه های موجود در بازار

دستگاه ‌های رطوبت ساز صنعتی به سه نوع رطوبت ساز پروانه‌ ای،نازِلی (شلنگی) و التراسونیک تقسیم می شوند. که از بین انواع دستگاه های معرفی شده، رطوبت سازهای پروانه‌ ای به عنوان دستگاه رطوبت ساز سالن قارچ، سالن مرغداری و بعضی دیگر از صنایع بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه عملکرد رطوبت ساز پروانه ای چگونه است؟

در ابتدا منبع آب دستگاه رطوبت ساز پروانه ای، به کمک یک شناور به اندازه کافی از آب پر می شود. سپس به کمک یک پمپ پرفشار، آب درون مخزن، به سمت پروانه دستگاه رطوبت ساز صنعتی هدایت می شود. و روی پره های آن پاشش می یابد. سپس دیسک یا همان پروانه، با سرعت بسیار زیادی می چرخد. که در اثر برخورد آب با پره های در حال چرخش، قطرات آب پودر شده و شکل مه به خود می گیرند. سپس با استفاده از قطعه حلزونی رطوبت ساز، قطرات درشت آب از مه می شوند.

قسمتی دیگر به نام فشار شکن نیز در رطوبت ساز دیسکی طراحی شده است. که وظیفه قطره گیری را برعهده دارد. در آخر مه با نیروی پرتابی فن با هوا مخلوط می شود و به  به بیرون پرتاب می شود. و باعث افزایش رطوبت محیط اطراف می شود. همانطور که گفته شد این دستگاه به عنوان یکی از مناسبترین دستگاه های رطوبت ساز سالن قارچ و گلخانه محسوب می شود. در صورتی که قصد خرید دستگاه رطوبت ساز سالن قارچ، رطوبت ساز گلخانه، دستگاه رطوبت ساز صنعتی برای پرورش طیور دارید، این نوع دستگاه بهترین گزینه برای شما می باشد.

نحوه عملکرد دستگاه رطوبت ساز نازلی چگونه است؟

دستگاهی است که از طریق پراکندن ذرات ریز آب در فضا، رطوبت محیط را افزایش می دهند. به تبع آن باعث ایجاد فضای مطبوع در محیط می شود. تمامی دستگاه های رطوبت ساز نازلی از یک مکانیزم واحد تبعیت می کنند. به این شکل که آب مورد نیاز از یک منبع تغذیه با استفاده از لوله های ارسال آب، به سمت نازل ها حرکت می کند. و با استفاده از پمپ فشار و الکتروموتور و نازل های دیگر، به صورت قطرات ریز در فضا پخش می شوند.

عملکرد رطوبت ساز التراسونیک

التراسونیک یکی از بهترین دستگاه های تولید بخار سرد می باشد. که بر اساس تغییر فرکانس و سیستم پیچیده ی و منحصر به فرد خود می تواند رطوبت مورد نیاز آزمایشگاه ها، گلخانه ها، سالن های پرورش قارچ ، سالن های مرغداری و… را تامین نماید. از آنجا که در دستگاه رطوبت ساز التراسونیک بخار آب با تغییر نوسان تولید می شود.به تبع آن، نیازی به افزایش دمای آب و یا جوشانده آب ندارد و می تواند به صورت آنی رطوبت تولید کنند. و دیگر نیاز به منتظر شدن برای به جوش آمدن آب ندارند. کلیه سیستم ها و قطعات دستگاه التراسونیک ، الکترونیکی بوده و هیچ نوع قطعه مکانیکی از جمله پروانه و یا نازل در آن وجود ندارد. اگر قصد خرید دستگاه رطوبت ساز سالن قارچ، دستگاه مه ساز برای سالن گلخانه و … دارید این نوع دستگاه مناسب است. 

اجزای تشکیل دهنده:

 

– بدنه : با توجه به اینکه رطوبت سازها به صورت تمام وقت با آب و رطوبت سروکار دارند، بدنه آنها باید در مقابل زنگ زدگی مقاومت بالایی داشته باشد. از این رو از بدنه استیل یا گالوانیزه با رنگ کوره ای استفاده میشود. همچنین در التراسونیک ها و نمونه های خانگی از ABS فشرده یا صنعتی استفاده میشود. رطوبت سازهای نازلی هم بدنه ای مشخص ندارند ولی نازل مورد استفاده از آنها اصولا مقاومت بالایی در مقابل زنگ زدگی و رطوبت دارد.

– پمپ : به طور کلی تمامی رطوبت ساز هایی که میزان رطوبت بالایی تولید میکنند دارای پمپ های مخصوصی هستند که اب را به سیستم منتقل میکند. هر چقدر پمپ ها کیفیت بالایی داشته باشند طول عمر انها بالاتر خواهد رفت. تعداد پمپ ها ، قدرت آنها و نحوه ی عملکرد آنها نسبت به دستگاه های مختلف متفاوت می باشد.

– سیستم رطوبت سازی : بسته به نوع رطوبت ساز ، سیستم تولید رطوبت می تواند با استفاده از پیزوسرامیک ، پروانه یا نازل های رطوبت سازی باشد. همچنین در سیستم های تولید رطوبت گرم از المنت یا سیستم های گرمایشی در تولید رطوبت استفاده میشود.

– انتقال رطوبت در محیط : استفاده از فن در رطوبت ساز های التراسونیک و پروانه ای به منظور انتقال سریعتر رطوبت در محیط انجام میگیرد. تنوع بالایی در استفاده از فن برای انتقال رطوبت وجود دارد که بسته به نوع مهساز و میزان رطوبت تولیدی متفاوت می باشد. نکته مهم در انتخاب فن، توجه به مقاومت آن در مقابل رطوبت می باشد. بهترین فن برای رطوبت سازها ، فن هایی با پروانه ی استیل یا پروانه ABS/پلیمری می باشد.

– برق مصرفی : رطوبت ساز های معمولی که به صورت پیش ساخته تولید میشوند عموما با برق شهری کار میکنند و نیازی به استفاده از برق صنعتی ندارند. برق صنعتی بیشتر در دستگاه هایی با توان تولیدی بسیار بالا قابل استفاده می باشند.

– تجهیزات جانبی : تجهیزات جانبی می تواند شامل سیستم های رطوبت سنج ، کنترل اتوماتیک رطوبت ، زمان بندی روشن خاموش شدن دستگاه ، سیستم های جابجایی رطوبت سازهای نازلی (به منظور آبیاری گیاهان گلخانه ای) و … می باشد که بسته به مدل دستگاه ها ممکن است از آنها استفاده شود .

 

 سهند هواساز :

 

شرکت سهند هواساز طراح و تولید کننده انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی صنعتی می باشد. سهند هواساز محصولات خود را به پشتوانه هجده سال تجربه خود با بهترین کیفیت و بالاترین استانداردها ارائه می‌دهد.گواه کیفیت محصولات ما پانزده ماه گارانتی محصولات با برگ ضمانت نامه و خدمات پس از فروش است.


لازم به ذکر است ارائه نمایندگی و فروش تمامی محصولات این مجموعه در سراسر کشور امکان پذیراست.
برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید تماس حاصل نمایید:
واحد فروش و امور مشتریان:
56543512 _ 56545923 _ 56545904(021)

تماس با مدیریت (مهندس فاتحی)

سبد خرید