هیتر برقی


هیتر برقی با دریافت انرژی برق و تبدیل آن به حرارت از طریق المنت، محیط اطراف خود را گرم می کند و گرمای تولید شده به وسیله فن های داخل دستگاه در محیط پخش می شود. با توجه به این که این دستگاه با انرژی برق کار می کند در مناطقی که دسترسی به سوخت های فسیلی وجود ندارد با استفاده از هیتر برقی می توان گرما مورد نیاز محیط را تامین کرد.

کاربرد انواع هیتر برقی صنعتی چیست؟ 

هرکدام از انواع هیتر برقی صنعتی کاربر خاص خود را دارند‌، به عنوان مثال، هیترهای کوچک جهت گرم کردن فضاهای کوچک و هیترهای برقی برای گرم کردن مکان های بزرگتری به کار می روند که در آن ها قابلیت کاربرد هیتر با سایز کوچک وجود ندارد. اما در مورد هیترهای سرامیکی، جهت ایجاد گرما بسیار تاثیرگذارند زیرا حرارت را به کمک صفحه سرامیکی، به صورت یکنواخت پخش خواهند کرد. در فن هیتر خانگی، همانطور که از نامش پیداست به وسیله فن، گرما را به تمام فضای کوچک اتاق پخش می کند. گرم کننده دیگری به نام جت هیتر گلخانه ای وجود دارد که بازدهی بالایی داشته و در سالن های ورزشی، سالن گلخانه و کارگاه ها مورد استفاده واقع شده است.
استفاده از هیترهای برقی صنعتی بستگی به نوع صنعت و فرآیند مورد نظر دارد. این دستگاه‌ها در صنایع مختلفی مانند صنعت خودروسازی، فولاد، پتروشیمی، غذایی و دارویی استفاده می‌شوند. هیترهای برقی صنعتی می‌توانند به صورت تک فاز یا سه فاز عرضه شوند و توانایی گرم کردن فضاهای بزرگ را دارند.

هیتر برقی فن دار:

این نوع از بخاری برقی که در مدل‌های ایستاده و دیواری در بازار موجود است، توان حرارتی بالا داشته و به‌راحتی سالن‌های بزرگ را گرم می‌کند. اساس کار این نوع از بخاری برقی بر پایه داغ شدن المنت و قدرت فن دمنده است. زمانی که برق وارد المنت می‌شود، جریان الکتریکی المنت‌های بزرگ را داغ‌کرده و یک فن آکسیال که پشت المنت قرار دارد، با قدرت و سرعت بالا هوای داغ ایجاد شده را به بیرون منتقل می‌کند.

 این بخاری برقی نسبت به دیگر بخاری‌ها به دلیل سرعت انتقال و توزیع گرما در تمام مناطق یکی از بهترین راندمان‌های حرارتی را دارد. در هیترهای صنعتی فن دار یک ترموستات، کار خنک‌کردن فن بعد از خاموش شدن بخاری را برعهده دارد. به همین دلیل، بخاری برقی سریع‌تر خاموش می‌شود. سریع خاموش شدن فن، موجب می‌شود عمر مفید فن طولانی‌تر شود.

 اصولاً با استفاده از هیتر برقی فن دار، به دلیل وجود دمنده و سریع گرم کردن محیط نیاز نیست که هیتر در تمام ساعات روشن بماند؛ لذا با وجود ترموستات، زمانی که دمای محیط به حد استاندارد رسید، بخاری خاموش می‌شود که همین امر موجب کاهش هزینه‌های مصرفی می‌شود و بعضی از مشتریان و حتی کارشناسان به این دستگاه، بخاری برقی صنعتی کم مصرف می‌گویند.

جت هیتر:

جت هیتر برقی نیز یک بخاری برقی صنعتی است. این بخاری که به شکل یک موشک است روی پایه نصب می‌شود. هوای گرم شده در المنت با نیروی فن به بیرون منتقل می‌شود. سایز این بخاری کوچکتر و توان حرارتی آن کمتر از هیتر فن دار است.

کاربرد هیتر برقی صنعتی:

 

  1. کارخانه‌های صنعتی
  2. سوله‌ها و انبارها
  3. کارگاه‌های صنعتی
  4. دامداری‌ها
  5. مرغداری‌ها
  6. گلخانه‌ها
  7. سالن‌های ورزشی
  8. پروژه‌های ساختمانی

لازم به ذکر است ارائه نمایندگی و فروش تمامی محصولات سهند هواساز در سراسر کشور امکان پذیراست.
برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید تماس حاصل نمایید:
واحد فروش و امور مشتریان:
56543512 _ 56545923 _ 56545904(021)
مدیریت (فاتحی): 09122586618

سبد خرید