کوره هوای گرم چیست ؟

کوره هوای گرم  نوعی بخاری بزرگ می باشد که بازده حرارتی بالایی دارد و قادر است در مدت زمان بسیار کم کل فضا را گرم کند و حجم بالایی از حرارت را بدون فوت وقت تولید کند

 در واقع کوره هوای گرم صنعتی یکی از بهترین تجهیزات گرمایشی می باشد که  بازده تولید حرارت در آن ها بسیار بالا می باشد. از کوره هوای گرم برای تامین گرمایش گلخانه ها، مرغداری ها، سالن های تولید و فضاهای صنعتی و عمومی استفاده می گردد


طبقه بندی کوره هوای گرم بر اساس نحوه انتقال حرارت :

بر اساس نحوه انتقال حرارت کوره هوای گرم به دو دسته کانالی و بدون کانال ( غیرمستقیم و مستقیم) تقسیم می گردند در ادامه این موارد را نیز برای شما مفصلا معرفی خواهیم کرد. تا در زمان خرید کوره هوای گرم صنعتی بتوانید متناسب با نیاز و شرایط موجود بهترین تصمیم را بگیرید.

کوره هوای گرم مستقیم :

  کوره هوای گرم مستقیم به هیتر صنعتی ای گفته می شود که هوای گرم بدون هیچ واسطه ای مستقیم به فضای مورد نظر از طریق فن اکسیال هدایت می شود، منظور از واسطه کانال می باشد. عدم نصب کانال در کورهای مستقیم هوای گرم یا هیترهای فن دار به دلیل نوع فن آن می باشد که قابلیت نصب کانال را به  دلیل عدم تحمل فشار استاتیکی ندارند  و همچین  ظرفیت حرارتی دستگاه پایین می باشد، کوره های هوای گرم گازی یا گازوئیلی جز این دسته  می باشند . 

کوره هوای گرم غیر مستقیم :

  انتقال حرارت در کوره های هوای گرم غیرمستقیم ( کوره هوای گرم کانالی ) توسط سیستم کانال کشی صوررت می پذیرد. منظور از واسطه همان کانالی می باشد که از طریق آن هوای گرم وارد فضای مورد نظر می شود که به آن کوره هوای گرم کانالی نیز گفته می شود و فرق آن با کوره های نوع مستقیم در دو چیزا است؛ یک قابلیت نصب کانال و  دیگری ظرفیت بالای دستگاه می باشد.


قیمت کوره هوای گرم :

کوره هوای گرم صنعتی نیز مانند دیگر تجهیزات گرمایشی دارای دامنه قیمت متفاوتی می باشد. موارد  زیادی بر قیمت کوره هوای تاثیر دارند که مهمترین پارامترهای تعیین کننده قیمت هیتر کابینتی صنعتی عبارتند از :
•    اندازه و توان گرمایشی آن
•    نوع کاربری دستگاه، ازجمله کوره هوای گرم گلخانه ، هیتر مرغداری و…
•    نوع سیستم دمنده هوای گرم کوره و تعداد فن آن (فن آکسیال یا فن حلزونی)
•    کیفیت محصول تولید شده و برند دستگاه
•    جنس و کیفیت مواد مصرفی در ساخت بدنه کوره و….

کوره هوای گرم قیمت های مختلفی دارد. اما برای اینکه بطور کلی بدانید برای خرید یک کوره های گرم چه مبلغی را باید در نظر بگیرید برای استعلام قیمت کوره هوای گرم صنعتی می توانید با مشاوران واحد فروش شرکت سهند هواساز تماس بگیرید.