وت اسکرابر

غبارگیر هایی که از مایعات برای بدام انداختن آلودگی استفاده می کنند و بعنوان وت اسکرابر (اسپری اسکرابر) شناخته می شوند . در این سیستم ها مایع پاکسازی یا تصفیه کننده ( معمولا آب ) با جریان هوای شامل ذرات گردغبار (آلاینده) برخورد می کند. هرچه میزان تماس گاز و مایع بیشتر باشد میزان کارایی سیستم وت اسکرابر بالاتر می رود. انواع مختلفی از وت اسکرابر ها وجود دارند اما ساختار همه آنها از سه بخش پایه ای تشکیل شده است :

۱- مرطوب سازی گاز
۲- ارتباط مایع با گاز
۳- جداسازی مایع از گاز
مزایا و کاربرد وت اسکرابر

برخی از مزایای انواع وت اسکرابرها

  • مقرون به صرفه از نظر اقتصادی
  • جداسازی همزمان ذرات و گازها از هوا
  • قابلیت ذرات و گازهای قابل احتراق
  • قابیلت خنک کاری جریان خروجی هوا

 کاربرد وت اسکرابر

هوای صنعتی دارای آلاینده هایی می باشد که به دلایل زیست محیطی باید از آن دفع گردند. همچنین بسیاری از آلاینده های شیمیایی، از نظر اقتصادی حائز اهمیت می باشند و می توانند به عنوان مواد خام برای تولید اقلام دیگر مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین استفاده از اسکرابرها برای جداسازی آلاینده ها از گازهای صنعتی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

انواع وت اسکرابرها

از جمله انواع وت اسکرابرها عبارتند از: اسکرابر مه پاش سانتریفیوژ و وزنی، اسکرابر سینی دار، اسکرابر ونتوری، اسکرابر اسپری کننده و شستشو دهنده آکنده.

 وت اسکرابر (تصفیه کننده های تر)

غبارگیرهایی که از مایعات برای به دام انداختن آلودگی استفاده می کنند و به عنوان وت اسکرابر (غبارگیر تر) شناخته می شوند. در این سیستم ها مایع پاکسازی یا تصفیه کننده (معمولا آب) با جریان هوای شامل ذرات گردغبار (آلاینده) برخورد می کند. هر چه میزان تماس گاز و مایع بیشتر باشد، میزان کارایی سیستم وت اسکرابر بالاتر می رود. انواع مختلفی از وت اسکرابرها وجود دارند، اما ساختار همه آنها از سه بخش پایه ای تشکیل شده است:

۱- مرطوب سازی گاز
۲- ارتباط مایع با گاز
۳- جداسازی مایع از گاز

وت اسکرابر ها با انرژی پایین :

در این نمونه از اسکرابر ها قطرات اب توسط نازل های تحت فشار اتمیزه شده نسبت به هوای ورودی بصورت معکوس عمل پاکسازی را انجام می دهند و اب آلوده در انتهای اسکرابر جمع می شود. این نوع از اسکرابرها معمولا از نوع برج مه پاش بصورت عمودی یا افقی طراحی می شوند . کارایی این نوع از اسکرابر ها برای ذرات تا ۱۰ میکرون بالای ۹۰ درصد بازده می باشد.

 وت اسکرابر ها با انرژی متوسط :

وت اسکرابر های سیکلونی از نیروی گریز از مرکز برای حذف ذارت گرد و غبار استفاده می کند و ذرات آلایند توسط دیواره های خیس وت اسکرابر جمع آوری می شوند . بازده جمع آوری این نوع وت اسکرابر ها برای ذرات با قطر ۵ میکرون دارای میزان قابل قبولی می باشد و وابسته به طراحی می باشد .

وت اسکرابر ها با انرژی بالا (ونتوری اسکرابر):

ونتوری اسکرابر شامل یک ورودی همگرا می باشد . گاز حاوی ذرات جامد از این ورودی همگرا عبور می کند و سرعت آن بین 12000 – 36000 fpm افزایش پیدا می کند. در دهانه ورودی همگرا اسپری های آب تعبیه می شوند 

که آب را بصورت شعاعی در دهانه ونتوری تزریق می کند . بعلت سرعت بالا و تربولانس هوا با آب و ذرات گرد و غبار موجود در هوا سبب اختلاط این مواد شده و بصورت لجن ته نشین می شود . فرآیند انباشتگی بین ذرات گرد و غبار و قطرات آب تا بعد از انتهای ونتوری ادامه پیدا می کند. 

ونتوری دارای بازده فوق العاده عالی برای ذرات قابل تنفس می باشند . از طراحی بازده یک سیستم اسکرابر ونتوری به افت فشار کارخانه سازنده و نوع گلویی آن وابسته است .

لازم به ذکر است ارائه نمایندگی و فروش تمامی محصولات سهند هواساز در سراسر کشور امکان پذیراست.
برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید تماس حاصل نمایید:
واحد فروش و امور مشتریان:
56543512 _ 56545923 _ 56545904(021)
مدیریت (فاتحی): 09122586618

سبد خرید